De Allotex-inlay, ook wel de TransFormTM allogene cornea-inlay, is een flinterdun laagje steriel donorhoornvliesweefsel. De oogarts plaatst dit in het hoornvlies om het scherptebereik van het behandelde oog te vergroten. Het doel is om het zicht dichtbij en op tussenafstand te verbeteren en je minder afhankelijk te maken van een leesbril.
Allotex-inlay
Laatst bijgewerkt:Krijg je steeds meer moeite met lezen, je telefoon bekijken of andere dingen van dichtbij zien? De Allotex-inlay, ook wel de TransForm™ allogene cornea-inlay, is een behandeling voor ouderdomsverziendheid. Een flinterdun laagje donorhoornvlies-weefsel wordt in het hoornvlies geplaatst om je scherptebereik te vergroten. Zo kun je minder afhankelijk worden van een leesbril.
Binnen 1 minuut weten welke behandeling bij je past


Minder afhankelijk van een lees/pc-bril

Behoud van je natuurlijke ooglens

Gericht op zicht dichtbij en op tussenafstand

Geschikt voor cliënten met een dun hoornvlies
Een groter scherptebereik met biologisch oogweefsel
Vanaf ongeveer het 45e levensjaar wordt het steeds lastiger om dichtbij scherp te stellen. Dit noemen we ouderdomsverziendheid of presbyopie. Je merkt dit bijvoorbeeld tijdens het lezen, wanneer je op je telefoon kijkt of achter een beeldscherm werkt.
De Allotex-inlay is een flinterdun en nauwkeurig gevormd laagje steriel donorhoornvliesweefsel. De oogarts plaatst de inlay in het hoornvlies van het niet-dominante oog. Hierdoor verandert de vorm van het hoornvlies en ontstaat een groter scherptebereik. Het behandelde oog ondersteunt daardoor het zicht dichtbij en op tussenafstand, terwijl beide ogen samen blijven werken voor het totale zicht.
Je natuurlijke ooglens blijft bij deze behandeling behouden. Tijdens het uitgebreide vooronderzoek beoordelen we of de Allotex-inlay past bij jouw ogen, sterkte en zichtwensen. Om het gebruik van een leesbril te voorkomen, zijn er bij Optegra Eye Clinics dus verschillende mogelijkheden, onder andere ooglaseren met monovisie, lensimplantatie met een premiumlens, en de Allotex-implantaat.
Behandelmogelijkheden
- Allotex-inlay zonder aanvullende sterktecorrectie
- Allotex-inlay in combinatie met een FemtoLASIK-behandeling
- Allotex-inlay na een eerdere ooglaserbehandeling
In het kort
Behandeling van het niet-dominante oog
Flinterdun donorhoornvliesweefsel
De natuurlijke ooglens blijft behouden
Gericht op minder afhankelijkheid van een leesbril
Geschikt voor cliënten met een dun hoornvlies
Een veilige, weinig ingrijpende behandeling die
omkeerbaar is.
Stap voor stap
De behandeling bestaat uit meerdere stappen, die we zorgvuldig met je bespreken tijdens het gratis vooronderzoek. Voor vragen over de behandeling staan we altijd voor je klaar.

Verdoven

Flapje maken

Inlay plaatsen

Flapje terugleggen
Kosten van Allotex-inlay
Garantievoorwaarden
- Kunsttranen tot 6 maanden na de behandeling
- Controles tot 1 jaar na de behandeling
- Garantie tot 1 jaar na de behandeling
- Bij behandeling: [indien nodig pas na 6mnd post primaire behandeling/OK]

Allotex-inlay
Kosteloos inbegrepen
Opties
Goed om te weten
Wat is de Allotex-inlay?
Voor wie is de Allotex-inlay geschikt?
De behandeling kan geschikt zijn wanneer je door ouderdomsverziendheid steeds vaker een leesbril nodig hebt. De Allotex-inlay kan zowel worden toegepast bij mensen die veraf zonder bril goed zien als in combinatie met een laserbehandeling wanneer ook een vertecorrectie nodig is. Tijdens het vooronderzoek beoordelen we je brilsterkte, hoornvlies, ooggezondheid en verwachtingen.
Worden beide ogen behandeld?
Nee. De Allotex-inlay wordt in het niet-dominante oog geplaatst. Het behandelde oog krijgt een groter scherptebereik voor dichtbij en tussenafstand. Beide ogen blijven samen het totale beeld verzorgen.
Wat is allogeen donorhoornvliesweefsel?
Allogeen betekent dat het weefsel afkomstig is van een menselijke donor. Het donorhoornvliesweefsel wordt zorgvuldig verwerkt, gevormd en gesteriliseerd voordat het als inlay wordt gebruikt. De inlay is ongeveer 2,5 millimeter breed en circa 20 micrometer dun.
Kan de behandeling worden gecombineerd met ooglaseren?
Ja. Wanneer je ook een brilsterkte voor veraf hebt, kan de Allotex-inlay mogelijk worden gecombineerd met een FemtoLASIK-behandeling. De laser corrigeert dan de brilsterkte voor veraf van het dominate oog en de inlay vergroot het scherptebereik voor nabij in het niet-dominate oog. Welke aanpak geschikt is, bepalen we tijdens het vooronderzoek
Kan ik worden behandeld als ik eerder ben gelaserd?
Dat is in sommige gevallen mogelijk. We beoordelen dan zorgvuldig de stabiliteit, vorm en gezondheid van je hoornvlies. Een eerdere ooglaserbehandeling betekent dus niet automatisch dat je niet geschikt bent.
Hoe lang duurt het herstel?
Veel mensen merken al snel verschil in het zicht dichtbij. Het zicht kan tijdens de eerste periode nog wisselen. Je ogen en hersenen hebben tijd nodig om aan de nieuwe manier van kijken te wennen. Hoe snel het zicht stabiliseert, verschilt per persoon i.c.m. met de totaal behandelende sterkte correctie.
Heb ik na de behandeling nooit meer een leesbril nodig?
Het doel van de behandeling is om je afhankelijkheid van een leesbril te verminderen. We kunnen niet garanderen dat je helemaal geen leesbril meer nodig hebt. Bij zeer kleine letters, weinig licht of langdurig lezen kan een leesbril soms nog prettig zijn.
BlijK mijn natuurlijke ooglens behouden?
Ja. De behandeling vindt plaats in het hoornvlies. Je natuurlijke ooglens wordt niet verwijderd of vervangen.
Wat kost een behandeling met de Allotex-inlay?
Bekijk onze tarievenpagina of vraag een gratis vooronderzoek aan. We leggen de kosten en eventuele aanvullende opties transparant uit, zonder druk.
Dit is hoe het werkt
Dit zijn de stappen die doorlopen moeten worden voor de Allotex-inlay behandeling.
Dit zeggen onze cliënten

Plan een gratis en vrijblijvend vooronderzoek in
Voor elke behandeling doen wij altijd eerst een vooronderzoek. Dit is om te bepalen of jouw ogen geschikt zijn en welke behandeling de match is voor jou. Wij behandelen niet zonder vooronderzoek.
Optimale zichtresultaten
Eerlijk advies & vaste prijzen
Zicht dat past bij jouw leven
Persoonlijke zorg van A tot Z

Kom erachter of je geschikt bent
Zet je eerste stap naar een beter zicht en een heldere toekomst door een vrijblijvend vooronderzoek in te plannen
